Aquapark w Czarnogórze


Jesteś 3334 fanem Czarnogóry czytającym ten artykuł! Inni ocenili go na / 5!

Choć Czarnogóra nie jest jeszcze wielkim bastionem turystycznym, to z roku na rok ta gałąź gospodarki coraz prężniej się rozwija. Potencjał jest duży, bo zachwycającej przyrody i zabytków tu nie brakuje. To kolejny kraj bałkański, który powoli wyrasta na konkurencję dla takich turystycznych potęg jak Grecja czy Chorwacja.

Oprócz bazy hotelowej, która się rozrasta oraz strefy gastronomicznej, turyści szukają także innych atrakcji, które znają z innych państw. Jedną z nich są aquaparki, szczególnie uwielbiane przez najmłodszych. W upalny dzień to prawdziwa przyjemność schłodzić się w basenie czy poszaleć na wodnych zjeżdżalniach.

Jedyny Aquapark w Czarnogórze

Niestety tego typu obiektów w Czarnogórze nie ma jeszcze zbyt wiele, a tak naprawdę wybudowano na razie tylko jeden. Mowa to o Aquaparku w Becici, niedaleko Budvy. Decyzja o jego powstaniu zapadła w 2014 roku, a uroczyste otwarcie miało miejsce 15 czerwca 2016 roku. Także jest to stosunkowo nowy obiekt.

Aquapark oferuje wiele atrakcji dla mniejszych i większych dzieci, w tym różne wodne zjeżdżalnie odkryte i zakryte (tzw. rury), wodne place zabaw dla najmłodszych oraz bazę gastronomiczną (restauracje i kawiarnie). Można w nich kupić to co dzieciaki lubią najbardziej czyli lody, frytki i pizze.

Oficjalny klip Aquaparku w Budvie:

Jest to jedyny i zarazem największy aquapark w Czarnogórze, który dziennie w sezonie odwiedza nawet 6 tysięcy osób. Można tu za dodatkową opłatą wynająć zamykaną szafkę czy dostęp do wi-fi. Na miejscu jest także sklep z pamiątkami.

Po Budvie jeździ płatny (1e) autobus, który dowozi turystów do aquaparku, ale dokładną mapkę jego umiejscowienia zamieszczamy tu:

Park jest otwarty od 10 do 19-stej, a bilet dla osoby dorosłej (całodzienny) kosztuje 40 e.

Dowiedz się więcej o Czarnogórze w 2019:

2 komentarze
  1. Iwona 11 miesięcy temu
    Odpowiedz

    Byłam w Aquaparku w Becic i szczerze polecam. Naprawdę świetna zabawa. Warto tam pojechać, bo zabawa niesamowita. Nie drogo, a wspomnienia bezcenne!

  2. Agunia 11 miesięcy temu
    Odpowiedz

    My zajrzeliśmy do tego aquaparku w Budvie i szczerze to sie dobrze bawiliśmy. Nie jest to najwiekszy park wodny jaki widziałam, ale dla dzieciaków wystarczający. Dużo ludzi krytykuje tu jedzenie, no ale czego spodziewać sie po atrakcji dla turystów – surówek i tofucznicy? Minusem jest to, że nie można wnieść własnych przekąsek.

Aquapark w Czarnogórze - Czarnogóra 2019

Dodaj swój komentarz:

Dodaj komentarz

Twoje opinie będą widoczne ale adres e-mail pozostanie ukryty.