Aquapark w Czarnogórze


Jesteś 2631 fanem Czarnogóry czytającym ten artykuł! Inni ocenili go na / 5!

Choć Czarnogóra nie jest jeszcze wielkim bastionem turystycznym, to z roku na rok ta gałąź gospodarki coraz prężniej się rozwija. Potencjał jest duży, bo zachwycającej przyrody i zabytków tu nie brakuje. To kolejny kraj bałkański, który powoli wyrasta na konkurencję dla takich turystycznych potęg jak Grecja czy Chorwacja.

Oprócz bazy hotelowej, która się rozrasta oraz strefy gastronomicznej, turyści szukają także innych atrakcji, które znają z innych państw. Jedną z nich są aquaparki, szczególnie uwielbiane przez najmłodszych. W upalny dzień to prawdziwa przyjemność schłodzić się w basenie czy poszaleć na wodnych zjeżdżalniach.

Jedyny Aquapark w Czarnogórze

Niestety tego typu obiektów w Czarnogórze nie ma jeszcze zbyt wiele, a tak naprawdę wybudowano na razie tylko jeden. Mowa to o Aquaparku w Becici, niedaleko Budvy. Decyzja o jego powstaniu zapadła w 2014 roku, a uroczyste otwarcie miało miejsce 15 czerwca 2016 roku. Także jest to stosunkowo nowy obiekt.

Aquapark oferuje wiele atrakcji dla mniejszych i większych dzieci, w tym różne wodne zjeżdżalnie odkryte i zakryte (tzw. rury), wodne place zabaw dla najmłodszych oraz bazę gastronomiczną (restauracje i kawiarnie). Można w nich kupić to co dzieciaki lubią najbardziej czyli lody, frytki i pizze.

Oficjalny klip Aquaparku w Budvie:

Jest to jedyny i zarazem największy aquapark w Czarnogórze, który dziennie w sezonie odwiedza nawet 6 tysięcy osób. Można tu za dodatkową opłatą wynająć zamykaną szafkę czy dostęp do wi-fi. Na miejscu jest także sklep z pamiątkami.

Po Budvie jeździ płatny (1e) autobus, który dowozi turystów do aquaparku, ale dokładną mapkę jego umiejscowienia zamieszczamy tu:

Park jest otwarty od 10 do 19-stej, a bilet dla osoby dorosłej (całodzienny) kosztuje 40 e.

O to jak szukaliście naszej Czarnogóry:

  • aquapark czarnogóra

Dowiedz się więcej o Czarnogórze w 2018:

Aquapark w Czarnogórze - Czarnogóra 2018

Dodaj swój komentarz:

Dodaj komentarz

Twoje opinie będą widoczne ale adres e-mail pozostanie ukryty.