Becici

0
3565

Niedaleko popularnego kurortu turystycznego Budvy, leży kolejna urokliwa nadmorska miejscowość – Becici. To znakomite miejsce, aby spędzić udane rodzinne wakacje. Becici oferuje sporą bazę noclegową, w której znajdziemy zarówno kwatery prywatne, jak i luksusowe hotele. Kurort posiada również rozwiniętą bazę gastronomiczną, więc nie brakuje tu barów, pubów, kawiarni i restauracji, z których ochoczo korzystają przyjezdni goście. Okolica zachwyca swym pięknem, lazurem morza, gajami oliwnymi i lasami sosnowymi, a od strony lądu stromo opadającymi wzniesieniami masywu Lukcen. Do centrum Budvy kursuje kolejka drogowa, jednak te dwa kilometry można spokojnie przejść spacerem.

Becici
Becici

Atrakcje turystyczne Becici

Miejscowość słynie z jednej z najładniejszej w Czarnogórze, piaszczystej plaży, o długości prawie dwóch kilometrów. Piasek na niej się znajdujący, to dla Polaków bardziej żwir, jednak narzekać nie można. Samo zejście do morza jest łagodne, więc nie ma problemu jeśli chodzi o dzieciaki. Można na niej korzystać ze sportów wodnych oraz całej infrastruktury plażowej (leżaki, parasole, toalety). Przy plaży znajduje się wiele obiektów gastronomicznych, które oferują lekkie przekąski lub dania obiadowe. W lipcu odbywa się tu także międzynarodowy turniej siatkówki plażowej „Pro Beach”. Nieopodal plaży znajduje się mała, stara cerkiew (Cerkiew św. Toma) położona na niewielkim wzgórzu, otoczona drzewami cyprysowymi, do której dostaniemy się kamiennymi schodami.

Zobacz ciekawe miejsca i atrakcje turystyczne w Becici na filmie:

Dla miłośników aktywnego wypoczynku przygotowano w Becici również korty tenisowe, boiska do kosza, a co odważniejsi mogą spróbować swoich sił w paralotniarstwie, czy parasailingu.

Warte zobaczenia jest nie tylko zabytkowe centrum pobliskiej Budvy i monaster Podmaine z osiemnastowiecznymi freskami, ale także ruiny austriackiej twierdzy Kosmac w Becici. Udając się w przeciwnym kierunku (od Budvy), dotrzemy do jednej z bardziej znanych atrakcji Czarnogóry – wyspy św. Stefana, na której mieści się luksusowy hotel. Dla amatorów nocnych wrażeń kurort ten oferuje także dyskoteki oraz kluby nocne, w których zabawa trwa do późnych godzin nocnych. W Becici są także sklepy z pamiątkami oraz aquapark w jednym z tutejszych hoteli.

Aktualna mapa Becici

Wyjeżdżając do Becici lepiej wcześniej skorzystaj z mapy i poznaj to miasto, jego atrakcje turystyczne i ciekawe miejsca:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here