Ceny w Czarnogórze


Jesteś 9883 fanem Czarnogóry czytającym ten artykuł! Inni ocenili go na 4.9 / 5!

Ceny w Czarnogórze są porównywalne do tych co mamy w Polsce. Jednak jak można zaobserwować, z roku na rok są nieco wyższe. W porównaniu do sąsiedniej Chorwacji (tu znajdziesz więcej na temat cen w Chorwacji) cenowo znacznie korzystniej nadal wypada Czarnogóra. Ceny noclegów czy posiłków w restauracji, tak jak u nas, w dużej mierze zależą od regionu oraz sezonu. W miejscowościach typowo turystycznych i atrakcyjnych dla odwiedzających wiadomo, że będą znacznie wyższe, od tych położonych bardziej na uboczu. Sezon wakacyjny również ma wpływ na wysokość cen, które musimy zapłacić podczas pobytu w Czarnogórze. Przykładowo w obleganej przez turystów Budvie jest znacznie drożej, w porównaniu do położonego na południu, blisko albańskiej granicy, miasta Ulcinj. Zarówno jeśli chodzi o koszt noclegu, jak i wyżywienia. Wyższe ceny są także w okolicach malowniczego Kotoru.

Ceny w restauracji, barach, knajpach

Ceny w Czarnogórze
Ceny w restauracji w Czarnogórze
W restauracjach za posiłek zapłacimy tyle co w Polsce lub nieco mniej. Ceny tak popularnej na całym świecie pizzy wahają się od 3 do 10 euro, w zależności od składników. Najdroższa opcja zawiera owoce morza, najtańsza to tylko ciasto, sos pomidorowy i ser. Można też kupić kawałek dużej pizzy za około 1, 5 – 2 euro. Makarony z sosem są sprzedawane mniej więcej w tych samych cenach (4 – 8 euro za porcję). Najdroższą wersją jest zawsze pasta z owocami morza. Jeszcze taniej wypadają zupy – talerz rybnej to około 1 – 2 euro, czy naleśniki z nadzieniem – 1,5 – 2 euro porcja. Dania rybne, mięsne czy z owoców morza są zdecydowanie droższe. Ryba grillowana czy smażona to 9 euro, duże krewetki 10 euro, a talerz małży to koszt 8 euro. Za najpopularniejszą sałatkę szopską w restauracji zapłacimy około 2 euro. Natomiast jeśli chodzi o napoje to za kawę zapłacimy około 1 euro, za sok czy wodę od 0,50 – 2 euro, za piwo pól litrowe 2 euro, a za butelkę lokalnego wina 6 – 10 euro. Jak widać za dobry obiad w restauracji czy kolację z dobrym winem trzeba trochę zapłacić. Pamiętajcie jednak, że jesteście na wakacjach i liczenie każdej złotówki to nie najlepszy pomysł.

Cena jedzenia w spożywczaku, piekarni i na targowisku

Ceny w Czarnogórze
Ceny w Czarnogórze
Ceny produktów spożywczych w normalnych sklepach są oczywiście tańsze. Co ciekawe w Czarnogórze nie ma zbyt wiele sieci dużych supermarketów. Zakupy zrobimy najczęściej w mniejszych sklepach i mini marketach oraz w lokalnych piekarniach – jeśli chodzi o pieczywo, czy na targach – warzywa i owoce. Na targowiskach zazwyczaj nie ma wystawionych cen, więc koszt zakupów jest często uzależniony od widzimisię sprzedającego, warto więc się targować. Nieraz ceny za kilogram są też zaokrąglane, by łatwiej dogadać się z obcokrajowcem, a nie z chęci oszustwa. W piekarni kupimy świeże pieczywo już za 0,3 – 0,6 euro za chleb, czy nadziewany burek za około 1 euro za sztukę. Szynka paczkowana to cena 2 – 3 euro za 150 gram, a za kilogram żółtego sera zapłacimy około pięciu euro. Butelka wody mineralnej w sklepie kosztuje 0, 60 euro, lokalne wino od 2 euro, a puszka piwa około 0,35 – 0,75 euro. Lody na patyku, w zależności od rodzaju, kosztują niecałe euro, dwa litry coca – coli 1,20 euro, a jogurt 0,50 euro za pół litra. Na targowisku kupimy jabłka i brzoskwinie za około 1 euro za kilogram. Smaczne pomidory za 1 – 1,2 euro/ kilogram, ogórki 0,50 euro/kilogram oraz sałatę za euro za sztukę.

Ceny noclegów i kwater w Czarnogórze

Na południu Czarnogóry, nawet w sezonie możemy znaleźć miejsce do nocowania nawet za 10 – 12 euro za osobę. Apartament położony blisko morza to koszt około 30 – 40 euro za osobę, w zależności również od standardu, miejscowości i terminu. Poza sezonem lub kiedy zostajemy na dłużej, można te ceny jeszcze zbić.

Inne ceny w Czarnogórze

Paliwo kosztuje nieco więcej, niż w Polsce (95/98 – 1,40 euro, Diesel – 1,20 euro, gaz – 0,65 euro). Znaczek do Polski to koszt 1 euro, pocztówka niecałe 1 euro. Transport autobusowy np. z Budvy do Svetego Stefana to półtora euro, a przykładowo z Kotoru do Budvy 3,5 euro. Dwa leżaki plus parasol na cały dzień na plaży to około 5 euro. Wejściówki na większe atrakcje zabytkowe nie są strasznie drogie – przykładowo bilet na kotorskie mury to koszt 3 euro.

O to jak szukaliście naszej Czarnogóry:

 • cZARNOGORA CENY
 • ceny w czarnogórze
 • czarnogóra ceny 2016
 • ceny w czarnogórze 2016
 • czarnogóra ceny 2017
 • czarnogóra jedzenie ceny
 • ceny czarnogóra
 • ceny czarnogóra 2016
 • czarnogóra ceny w sklepach
 • wakacje w czarnogórze ceny

Dowiedz się więcej o Czarnogórze w 2017:

8 komentarzy
 1. Janka 2 lata temu
  Odpowiedz

  Dzęki za tak szczegółowe info!!!!! Ja już planuję wyjazd i wszystko muszę przekalkulować i rozplanować.

 2. Andrew 1 rok temu
  Odpowiedz

  Ni jak się ma ten artykuł do rzeczywistości! Podane przez Ciebie ceny są nieaktualne w danym momencie w Budzie i okolicach płacimy za wszystko co podałeś 50% więcej niż napisałeś! Jedynie paliwo jest tańsze! Ale ogólnie jest fajnie i się dobrze tu bawimy !

 3. Simon 11 miesięcy temu
  Odpowiedz

  Nie wiedziałem, że w Czarnogórze obowiązująca waluta to euro… to znacznie ułatwia sprawę wyjazdu i przeliczanie 🙂

 4. black 5 miesięcy temu
  Odpowiedz

  Bardzo przydatne info odwiedzę to miejsce z pewnością szczególnie po ostatnim meczu, a ten artykuł nakręcił mnie na wypad jeszcze bardziej!
  Dzięki 😉

 5. kibic 5 miesięcy temu
  Odpowiedz

  Bardzo przydatne info odwiedzę to miejsce z pewnością szczególnie po ostatnim meczu, a ten artykuł nakręcił mnie na wypad jeszcze bardziej!
  Dzięki 😉

 6. Karol 4 miesiące temu
  Odpowiedz

  Ten artykuł był dla mnie bardzo przydatny, ponieważ nie byłem wcześniej w żadnym z tych rejonów a ponieważ lubię górzyste tereny postanowiłem wybrać tę trasę z zakończeniem w Czarnogórze, podane ceny nawet jeżeli nalezy dodać jkieś 30 -50 % dają oriętację do kalkulacji kosztów.
  Dięki autorowi

 7. Arek 4 miesiące temu
  Odpowiedz

  Ceny w czarnogórze są zbliżone do chorwackich byłem w sezonie 2016 i w 2014 muszę przyznać że ceny w 2016 poszły do góry średnio o 30-40% w restauracjach jak również apartamentów. Powoli goni Grecję na moje oko zrównała się z Chorwacja w której byłem w tym samym czasie jadąc do Czarnogóry spedziłem z rodziną 5 dni w Zadarze, Splicie, Omnisiu oraz Harcegnovi Budva, Bar.
  Przypuszczam że sezon 2017 będzie jeszcze droższy.

 8. Artur 2 miesiące temu
  Odpowiedz

  Byłem w Czarnògorze dwa razy,ostatni raz osiem lat temu, a ceny są niemal takie same, może jedynie paliwo jest trochę droższe. Dziękuję za interesujący artykuł.

Ceny w Czarnogórze - Czarnogóra 2017

Dodaj swój komentarz:

Dodaj komentarz

Twoje opinie będą widoczne ale adres e-mail pozostanie ukryty.