Czarnogóra autokarem

1
4789

Niestety nie ma całorocznych, bezpośrednich połączeń autokarowych Polski z Czarnogórą. Jedynie w okresie wakacyjnym, czyli od czerwca do września, możemy skorzystać z takich przejazdów, u niektórych przewoźników. Wówczas autokarem dotrzemy do najpopularniejszych miejscowości oraz kurortów, np. do Baru, Budvy, Herceg Novi, Podgoricy, Sutomore, Tivatu, czy Ulcinj. Wyjazdy z Polski odbywają się z kilku większych miast w Polsce, np. z Warszawy, Poznania czy Katowic. Czasem aby autokar wyruszył w podróż do Czarnogóry, chęć przejazdu musi zgłosić określona liczba uczestników (np. minimum 8 osób). Inną możliwością dojazdu autokarem do wybranego czarnogórskiego miasta jest wykupienie u organizatora śródziemnomorskich wycieczek (biura podróży), tylko przejazdu na trasie Polska – Czarnogóra. Sama podróż zajmuje około 22 – 24 godzin i odbywa się komfortowymi autobusami z klimatyzacją, toaletą i uchylanymi siedzeniami.

Trasy autobusowe do Czarnogóry

Trasa wiedzie zazwyczaj przez Czechy, Austrię, Słowenię i Chorwację. Z kolei inne linie międzynarodowe łączą Polskę z Serbią, Czarnogórą i Albanią. Wyruszając ze stolicy możemy jechać przez Węgry, Chorwację, Bośnię i Hercegowinę,do Czarnogóry, aż po Albanię. Granicę autokar przekracza bardzo często w Chyżnym. Trasa autokarowa rozpoczynająca się w Poznaniu, zahacza także o Wrocław i Opole. Z kolei ta wyruszająca z Warszawy przejeżdża przez Łódź i Częstochowę, a za granicą zatrzymuje się w Zagrzebiu, Karlovacu, Zadarze, Biogradzie na Moru, Vodicach, Sibeniku, Dugim Ratu, Omisu, Baskiej Vodzie, Makarskiej, w Tucepi, Podgorze, Gradacu, Opuzen, Neum, Herceg Novi i dalej w miastach czarnogórskich i albańskich.

Czarnogóra autokarem
Czarnogóra autokarem

Poza sezonem podróż jest o wiele bardziej skomplikowana. Można dostać się do Belgradu i stamtąd łapać połączenia z większymi miastami w Czarnogórze lub do Sarajewa, gdzie również mamy stałe kursy do Podgoricy czy Ulcinj. Inną możliwością jest dojazd do Pragi, Brna, Wiednia czy Berlina i stamtąd dalsza podróż do wakacyjnych kurortów wybrzeża czarnogórskiego. Jeśli dotrzemy do chorwackiego Dubrownika to bez problemu znajdziemy połączenie z Herceg Novi, Budvą i Barem.

Takie podróżowanie wymaga jednak większej determinacji i czasu przeznaczonego na dotarcie do punktu celowego. Latem dodatkowo w przypadku tej opcji w autokarach może być tłoczno.

Czarnogóra autokarem – cena biletów

Bilet z Polski do wybranego miasta w Czarnogórze to koszt około 200 do 400 złotych.

1 COMMENT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here