Czarnogóra – opinie turystów


Jesteś 5813 fanem Czarnogóry czytającym ten artykuł! Inni ocenili go na 4.9 / 5!

Czarnogóra jeszcze kilka lat temu była krajem turystycznie mało rozwiniętym. Z roku na rok jednak wzrasta zainteresowanie tym stosunkowo młodym państwem, co powoduje, że cała infrastruktura turystyczno – gastronomiczna znacząco się rozrasta. Czarnogóra kusi swoim ciepłym klimatem, zapierającymi dech w piersiach widokami, malowniczymi, starymi miasteczkami oraz dziką przyrodą. Mieszkańcy Czarnogóry są uważani nadal za niezmanierowanych (w przeciwieństwie np. do Chorwatów, na których wiele osób narzeka), gościnnych i uczynnych. Wiadomo, że jak w każdym kraju, są odstępstwa od normy.

Atrakcje warte zobaczenia

Czarnogóra opinie
wyspa Sveti Stefan
Państwo to przyciąga także krystaliczną wodą morską oraz urokliwymi górami. Z miejsc, które są szczególnie polecane i godne odwiedzenia, to na pewno jest to miasto Kotor wraz z całą Zatoką Kotorską. To właśnie w tym miejscu jest ulokowany tak zwany południowy fiord Europy, gdzie możemy poczuć się jak w Skandynawii. Trzeba zobaczyć także wyspę Sveti Stefan, która obecnie jest ekskluzywnym hotelem dla bogaczy. Występuje ona chyba na wszystkich kartkach pocztówkowych z Czarnogóry. Turyści polecają także miasta: Stari Bar i Budvę, centrum imprezowe nadbrzeżnej riwiery czarnogórskiej.
Jeśli chodzi o cuda natury to na pewno warto zobaczyć kanion rzeki Tary, który robi niesamowite wrażenie oraz Jezioro Szkoderskie z mnóstwem ptaków i masyw górski Rumja.

Infrastruktura turystyczno – noclegowa

Czarnogóra opinie
Czarnogóra opinie
Czarnogóra ma opinię kraju, gdzie można spędzić swój urlop z dala od zgiełku (w mniejszych, mniej popularnych miejscowościach), ale także na korzystaniu z życia nocnego oraz wspaniałej pogody. Na tle innych państw leżących nad Adriatykiem jest też stosunkowo tania. Jej środkiem płatniczym jest euro, nie ma więc problemów z wymianą pieniędzy. Jednak trzeba zaznaczyć, że bankomatów czy kantorów jest tu trochę mniej. Baza noclegowa nie jest może jeszcze tak rozwinięta, jak w innych krajach basenu Morza Śródziemnego, ale spokojnie znajdziemy kwaterę. Jak w każdym cywilizowanym państwie do wyboru mamy hotele, hostele oraz wynajem pokoi, apartamentów i domków wakacyjnych od osób prywatnych. Nocleg znajdziemy, nawet jadąc w ciemno, bez wstępnej rezerwacji. Standard może być różny, ale nikt przecież nie jedzie na wakacje by siedzieć w zamkniętym pomieszczeniu. Z polami kempingowymi i namiotowymi jest gorzej, niż w sąsiedniej Chorwacji. Nie są one tak liczne i przede wszystkim tak dobrze wyposażone.

Czarnogóra na rodzinne wakacje

Czarnogóra opinieCzarnogóra to także idealne miejsce dla rodzin z dziećmi. Znajdziemy tu plaże piaszczyste z łagodnym zejściem do morza (np. Velika Plaza). Jednak trzeba pamiętać o tym, że piasek bałtycki i czarnogórski to dwie osobne historie. Ten drugi przypomina bardziej żwir. Kraj ten jest także idealnym miejscem dla osób lubiących aktywnie spędzać swój czas. Obecnie można tu korzystać z różnych sportów wodnych i wędrówek po górach. Szczególnie polecane jest wynajęcie łódki, by popływać i z morza podziwiać widoki oraz spływ rzeką Tarą. Kanion Tary jest najgłębszy w Europie i trzeci na świecie, a widoki są niezapomniane. Jeśli chodzi o hordy śmieci, na które zwracało wiele osób swoją uwagę, to sytuacja w przeciągu kilku lat się trochę zmieniła na lepsze. Jak w każdym miejscu na świecie, można też natrafić na nieporządek. Dużym plusem tego adriatyckiego kraju jest na pewno fakt, że do większości atrakcji i zabytków jest stosunkowo blisko. Również jeśli chodzi o bazę wypadową do sąsiedniej Albanii, czy też w słonecznej Chorwacji.

Polscy turyści w Czarnogórze

Czarnogóra to kierunek coraz chętniej wybierany także przez Polaków. Początkowo był odwiedzany przez naszych rodaków, głównie jako alternatywna wycieczka z sąsiedniej Chorwacji. Jednak urok tego kraju, ze swoimi górami wpadającymi do błękitnego morza oraz dzikimi plażami, przyciągnął gości także z nad naszej granicy. Niewątpliwym wabikiem były też znacznie niższe ceny w porównaniu zarówno do tych polskich, jak i chorwackich. Obecnie nie jest już tak tanio jak kiedyś, ale nadal można tu spędzić urlop nie wydając fortuny. Duży wpływ na wywindowanie cen mieli nie tylko coraz liczniej odwiedzający ten kraj goście, ale także różne nacje (np. nowobogaccy Rosjanie, czy też belgradzka młodzież), którzy jeżdżą do Czarnogóry, by tam imprezować i wydawać góry pieniędzy. Kraj ten nie jest jeszcze tak popularny wśród Polaków, jak np. Chorwacja czy Grecja, więc ofert w biurach podróży jest zdecydowanie mniej. Można oczywiście jechać do Czarnogóry na własną rękę np. autem, ale podróż może zająć nam około 30 godzin. Dużym plusem tego kierunku wakacyjnego jest także fakt, że obywatele Polski mogą wjechać tu na dowód osobisty, jeśli ich pobyt nie przekracza 30 dni.

O to jak szukaliście naszej Czarnogóry:

 • czarnogóra wakacje opinie
 • Czarnogóra Opinie Turystów
 • czarnogóra forum
 • czarnogóra opinie 2016
 • bar czarnogóra opinie
 • czarnogóra gdzie jechać
 • czarnogóra wczasy opinie
 • czarnogóra 2016 opinie
 • czarnogóra opinie forum
 • czarnogóra czy warto jechać

Dowiedz się więcej o Czarnogórze w 2017:

4 komentarze
 1. WiełOsipieDa 9 miesięcy temu
  Odpowiedz

  Czarnogóra jest tak piękna, że mogłabym tam zamieszkać. Kilka dni w Svetim Stefanie i można się zakochać w tym kraju.

 2. layla 8 miesięcy temu
  Odpowiedz

  Jakieś porady czy wskazówki, kiedy najlepiej tam pojechac, żeby uniknąć tłumów, ale też żeby poplażować? 🙂

 3. paweł 6 miesięcy temu
  Odpowiedz

  do layla, żeby umiknąć tłumów to najlepiej czerwiec lub wrzesień, jest ciepło ,a jednocześnie mało turystów i aut na drodze. byłem tam z 6 razy i dalej jeździmy

 4. Danka 4 miesiące temu
  Odpowiedz

  Po przeczytaniu tego artykułu wydaje mi się, że warto tam pojechać. Znajomy zachwalał bardzo Chorwację, ale Czarnogóra wydaje mi się jednak bardziej przyjazna i ciekawa.

Czarnogóra – opinie turystów - Czarnogóra 2017

Dodaj swój komentarz:

Dodaj komentarz

Twoje opinie będą widoczne ale adres e-mail pozostanie ukryty.