Wczasy samolotem

0
2853

Z roku na rok Czarnogóra jako kierunek wakacyjny, robi się coraz bardziej popularna. Przez co oferta wyjazdów w biurach podróży jest większa. Do Czarnogóry można wyjechać klimatyzowanym autokarem, własnym transportem albo polecieć samolotem. Ostatnia opcja jest znacznie wygodniejsza, bo już po niedługim locie, rozpoczynamy swój urlop. Może cena za wczasy samolotem w Czarnogórze jest wyższa, niż np. autokarem, ale trzeba pamiętać, że płacimy za komfort i szybkość, właśnie tego środka transportu. Oprócz tego zyskujemy dodatkowy dzień lub dwa na pobyt w Montenegro, który musielibyśmy przeznaczyć na dojazd samochodem lub autobusem.

Oferty biur podróży

Czarnogóra wczasy samolotem
Czarnogóra wczasy samolotem
Oferta biur podróży, jeśli chodzi o wczasy samolotem w Czarnogórze, dotyczy głównie Riwiery Czarnogórskiej. Najpopularniejszymi miastami, w których możemy spędzić wakacje to: Budwa, Becici, Petrovac, Ulcinj oraz Bar i Petrovac. Jeśli chodzi o wyżywienie to najczęściej kupujemy noclegi w hotelu wraz ze śniadaniem lub opcją HB (śniadanie i obiadokolacja). Co niektóre obiekty oferują wyżywienie typu all inclusive (wszystko w cenie) lub kompletnie brak wyżywienia (RO). W zależności od potrzeb, taką opcję posiłków wybieramy, pamiętając o tym, że rano nie wszystkim się chce chodzić po pieczywo na wakacjach i choć to samo śniadanie warto wykupić. Jeśli zamierzamy zwiedzać (a jest co) Czarnogórę, resztę wyżywienia będziemy dokupować po drodze. Kiedy jednak zamierzamy głównie wylegiwać się na plaży, czy przy basenie, warto rozważyć wykupienie pełnego pakietu.

Z jakich miast Polski, dolecimy na wakacje do Czarnogóry?

Na dzień dzisiejszy wyloty czarterowe z Polski do Czarnogóry, w sezonie letnim, oferuje sześć miast: Warszawa, Bydgoszcz, Katowice, Poznań, Gdańsk i Wrocław. Niektóre biura podróży w swojej ofercie latają tylko z Warszawy, ale większość daje możliwość wyboru, jednego z sześciu wymienionych lotnisk.

Standard hoteli na wczasach w Czarnogórze

Jeśli chodzi o standard, to wczasy samolotem w Czarnogórze dotyczą raczej droższych hoteli, o wyższym standardzie (trzy – cztero – i pięcio – gwiazdkowych). Większość z nich jednak, oferuje w zamian basen na zewnątrz, dostęp do Wi-Fi oraz bliskie położenie względem morza. Coraz częściej można spodziewać się także animacji, siłowni, SPA oraz różnych innych usług.

Czarnogóra wczasy samolotem – cena

Cena wczasów samolotem w Czarnogórze zależy od kilku czynników. Przede wszystkim od daty wylotu, wiadomo, że w czerwcu czy we wrześniu jest trochę taniej. Standard również wpływa na koszt noclegu, jak i konkretna miejscowość. Budva jest nieco droższa, niż pobliskie Becici. Przykładowo cena 7 nocy spędzonych na południu Riwiery Czarnogórskiej (Ulcinj), lekko przed lub po ścisłym sezonie, bez wyżywienia, w trzy gwiazdkowym hotelu, to koszt około 1500 złotych. Dokupując śniadania i obiadokolacje cena wzrasta do 1800 złotych. Jeśli wybierzemy opcję all inclusive będziemy musieli zapłacić już ponad 2200 złotych.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here