Wycieczki


Jesteś 331 fanem Czarnogóry czytającym ten artykuł! Inni ocenili go na 4.7 / 5!

Czarnogóra jest jednym z bardziej interesujących i jeszcze nie do końca odkrytych, przez naszych rodaków krajem. Zachwyca swoją przyrodą, krajobrazami, zabytkami z dawnych lat oraz prostą, smaczną kuchnią śródziemnomorską i otwartością, zamieszkującej tutejsze tereny ludności.

Gdzie się wybrać na wycieczkę będąc w Czarnogórze?

 • Największą turystyczną perełką Czarnogóry jest niewątpliwie Kotor, położony bezpośrednio nad Boką Kotorską. Jeśli jesteśmy na wakacjach, czy nawet przejazdem w Czarnogórze, nie można tego punktu pominąć. Stare Miasto umiejscowione jest tuż przy malowniczej zatoce. Wpisane na światową listę UNESCO, przyciąga swoim niepowtarzalnym klimatem, mnóstwem restauracji i barów oraz małymi, krętymi uliczkami, po których można spacerować bez końca. Wielbiciele turystyki sakralnej będą się tu czuli, jak w raju. Liczne świątynie, kościoły i cerkwie są w zasięgu kilkuminutowego spaceru, położone blisko siebie, dadzą się poznać także od środka.
   Czarnogóra wycieczki
  Wyspa Matki Boskiej na skale
  Inni mogą popodziwiać liczne pałace pozostałe po swoich znamienitych lokatorach oraz przejść się wzdłuż miejskich murów, które ciągną się na ponad czterokilometrowym odcinku. Warto wspiąć się, aż do twierdzy św. Jana, skąd rozpościera się niesamowity widok, warty tej wspinaczki. Kotor jest piękny zarówno w ciągu dnia, jak i po zmroku. Można tu spędzić nawet więcej, niż tylko jeden dzień i udać się w rejs Zatoką Kotorską z niezapomnianymi widokami. Po drodze opływając wyjątkowo fotogeniczną wysepkę Matki Boskiej na Skale.
 • Drugim bardzo rozpoznawalnym miejscem jest wyspa i hotel o tej samej nazwie – Św. Stefan. Obecnie to bardzo luksusowa miejscówka, do której przyjeżdżają gwiazdy światowego formatu (ze względu na niebotyczne ceny za nocleg). Ośrodek ten położony jest na wyspie połączonej z lądem, usypaną groblą. Kiedyś była tu baza wypadowa piratów, teraz można zrobić sobie fotkę, przy tej najczęściej pokazywanej na pocztówkach, atrakcji w Czarnogórze.
 • Jezioro Szkoderskie warto odwiedzić ze względu na duże skupisko różnych gatunków ptaków. By się im przyjrzeć z bliska, trzeba udać się w rejs po jeziorze, gdzie oprócz ptactwa można ujrzeć ruiny różnych budowli sakralnych, porozsiewanych po okolicznych wysepkach. Jezioro Szkoderskie na powierzchni ponad 40 tysięcy hektarów chroni siedliska wielu rzadkich przedstawicieli zwierząt latających (m. in pelikana kędzierzawego).
 • Czarnogóra wycieczki
  Monastyr Ostrog
 • Obowiązkowym punktem wizyty w Czarnogórze powinien być też, najbardziej znany Monastyr Ostrog. Jest to świątynia – cerkiew wkomponowana w pionową skalną ścianę, do której pielgrzymują turyści z całego świata. To właśnie tu pochowany jest Św. Wasyl – szanowana już za życia postać, mająca poważanie zarówno u wyznawców prawosławia, katolicyzmu, jak i wśród muzułmanów.
 • Warto wstąpić do letniej stolicy Czarnogóry – Budvy, by zobaczyć tutejszą starówkę. Stare Miasto jest położone na wysuniętym w głąb morza cyplu. Podobnie jak w Kotorze, całość jest otoczona murami obronnymi, a w środku można spacerować wąskimi uliczkami, podziwiając domy z malutkimi ogrodami, liczne kościoły i cerkwie. Wszystkie te budowle są położone bardzo blisko siebie, ze względu na niewielki rozmiar całego terenu.
 • Czarnogóra wycieczki
  Stare Miasto Bar
 • Wśród przyrodniczych atrakcji Czarnogóry, na pewno wyróżnia się kanion rzeki Tary. To jeden z najgłębszych kanionów na świecie, wzdłuż którego poprowadzono malowniczą drogę. Odważniejsi mogą spróbować raftingu po rzece, by poczuć nieco adrenaliny, wywołanej rwącym nurtem Tary.
 • Wartym zwiedzenia miejscem jest też Stare Miasto Bar. Ta senna miejscowość jest bogata w zabytki, których historia sięga VI wieku. Większość budowli niestety nie jest w najlepszym stanie, po trzęsieniu ziemi, jakie nawiedziło Czarnogórę. Jednak część z nich dało się już odbudować. Niedaleko Baru (Mirovica) znajduje się także najstarsze drzewo oliwne w Europie, które co ciekawe nadal wydaje plony.
 • Warto odwiedzić również nieco wyżej położone tereny, szczególnie Park Narodowy Lovcen. Swoim zasięgiem obejmuje on teren najwyższej części masywu Lovcen. W parku są do zobaczenia liczne zjawiska krasowe, w postaci jaskiń i kotlin oraz przede wszystkich piękne krajobrazy. Góry porośnięte lasami w tle z Zatoką Kotorską, to niezapomniany widok.
 • Czarnogóra wycieczki
  Herceg novi
 • Można także pojechać do miasta twierdz, czyli Herceg Novi. W tej niedużej miejscowości budowli obronnych jest aż trzy: Forte Mare – wielokrotnie przebudowywana, Spanjola – której mury królują nad Herceg Novi oraz Kani Kula (Krwawa Twierdza) wybudowana na wapiennej skale. Wszystkie są godne uwagi i zwiedzenia.
 • Dziesiątym powodem, by odwiedzić Czarnogórę jest Błękitna Grota (Plava Spilja). Umiejscowiona jest na półwyspie Lustica (niedaleko od Herceg Novi). Dzięki odpowiedniemu kątowi padania promieni słonecznych, woda w grocie ma kolor atramentowy. Jest ona także, wbrew pozorom, bardzo przejrzysta (widać kamienie na dnie). Można tu dopłynąć wynajętą łodzią, a nawet niedużym stateczkiem.

O to jak szukaliście naszej Czarnogóry:

 • rejs po zatoce kotorskiej cena
 • rejs po zatoce kotorskiej cena 2017

Dowiedz się więcej o Czarnogórze w 2017:

5 komentarzy
 1. Krystyna 1 rok temu
  Odpowiedz

  Z wyspy Matki Boskiej na skale, najpiękniesze widoki, w całej Czarnogórze. Przy jeziorze Szkoderskim można spróbować doskonałych, świeżych ryb!

 2. Bartezz 1 rok temu
  Odpowiedz

  Wycieczki lepiej, a przede wszystkim taniej, organizować sobie samemu. Wypożyczyć auto na 2-3 dni i ze spokojem objechać co ładniejsze zakątki.

 3. wiesława 10 miesięcy temu
  Odpowiedz

  Bartezz, pewnie tak, ale mi się marzy wycieczka all inclusive, żeby o nic się nie martwić, tylko się napawać widokami:)

 4. meluzynA 9 miesięcy temu
  Odpowiedz

  Polecam wycieczki lokalne, poznać coś dokładniej, obejrzeć ze spokojem. Nie rozumiem w ogóle tych wycieczek objazdowych. potem wszystko się miesza i nic się nie pamięta, szczegolnie nazw, które są jednak obcobrzmiące dla naszego ucha.

 5. Majka 6 miesięcy temu
  Odpowiedz

  Wyspa Matki boskiej na skale zapiera dech w piersiach.. 😉

Wycieczki - Czarnogóra 2017

Dodaj swój komentarz:

Dodaj komentarz

Twoje opinie będą widoczne ale adres e-mail pozostanie ukryty.