Hotele

0
1793

Baza hotelowa w Czarnogórze oferuje zarówno obiekty nowe, jak i takie po renowacji. Jest już dość rozwinięta, ale kolejnych nowo wybudowanych hoteli, cały czas przybywa. Większość z nich oferuje wystarczającą jakość zakwaterowania, taką jaką spotykamy w pozostałych krajach Morza Śródziemnego. W lepszych hotelach można skorzystać z basenu, restauracji, siłowni oraz czasem także sklepów i centrów odnowy SPA. W niektórych, tych jeszcze bardziej luksusowych, mamy możliwość wykupienia usług fryzjerskich, kosmetycznych, masażystów oraz wymiany walut (w kantorze).

Standard hoteli w Czarnogórze

Hotele
Hotele w Czarnogórze
Hotele w Czarnogórze oferują różny standard zakwaterowania, od skromnych jedno – dwu gwiazdkowych obiektów, po te najbardziej luksusowe, pięciogwiazdkowe, przeznaczone dla wymagającej klienteli. Część bazy hotelowej jest jeszcze niesklasyfikowana i oczekuje na standaryzację. Najwięcej jest hoteli trzy- i cztero- gwiazdkowych. Stosunkowo nie ma jeszcze zbyt wielu hoteli o największej liczbie gwiazdek, a także tych o najniższym standardzie. Jednak baza hotelowa cały czas się rozwija, także z biegiem lat, na pewno przybędzie jeszcze nowych obiektów hotelowych. Bez wątpienia każdy znajdzie w Czarnogórze nocleg na swoją kieszeń.

Położenie

Do wyboru mamy obiekty hotelowe położone w centrum czarnogórskich kurortów oraz takie umiejscowione przy lotnisku. Najwięcej obiektów hotelowych znajduje się w imprezowej stolicy Czarnogóry, czyli Budvie. Trochę mniej znajdziemy w okolicach Kotoru, gdzie będzie także zdecydowanie drożej. Dużo hoteli jest w Ulcinj, Tivacie oraz w Herceg – Novi. Nieco mniej obiektów jest w okolicach Baru i Petrovaca, ale tam jest także spokojniej. Dość dużą ofertę hotelową ma też miejscówka położona w górach – Żablijak, który zimą jest świetną bazą narciarską. Noclegi w hotelach są także dostępne w stolicy Czarnogóry – Podgoricy oraz w miejscowości Sveti Stefan. Patrząc na mapę Czarnogóry widać, że największe skupisko obiektów hotelowych jest na wybrzeżu, zdecydowanie mniej w części centralnej i na obszarach górskich. Nieco mniej jest także hoteli w południowej części wybrzeża, w stronę granicy z Albanią.

Ceny hoteli w Czarnogórze

Ceny, jak wszędzie zależą od standardu i bliskości do atrakcji turystycznych. Stosunkowo niedrogie noclegi oferują hotele położone przy lotniskach oraz w mniej popularnych kurortach. Najdroższe są umiejscowione blisko Zatoki Kotorskiej oraz na wyspie św. Stefana (rekordowo droga miejscówka), gdzie nocleg może kosztować kilka tysięcy euro za noc. Znacznie tańsze oferty hotelowe znajdziemy w okolicach Ulcinj i Baru. Tak jak w każdym hotelu, poza sezonem (głównie wrzesień – czerwiec) jest taniej. Trzeba pamiętać także o tym, że obiekty położone nieco na uboczu, dalej od centrum, także zazwyczaj oferują niższą cenę.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here