Kwatery

0
5193

Szukając informacji o niedrogich noclegach w Czarnogórze, można natknąć się na powszechnie wygłaszaną tezę, że tanio to już było. Jednak jeśli nie mierzymy zbyt wysoko, to mogą zainteresować nas noclegi w kwaterach, najczęściej prywatnych. W większości są to domy z apartamentami lub pokojami do wynajęcia. Nie są zazwyczaj zbyt drogie, wszystko zależy od miejscowości, sezonu, wyposażenia i odległości od centrum lub morza. Wszelkie ustandaryzowane gwiazdkami obiekty są zazwyczaj droższe, ponieważ pozwolenia oraz obowiązkowe podatki i opłaty swoje kosztują. Takich prywatnych kwater w Czarnogórze jest mnóstwo, nie wszystkie są oznakowane, warto więc szukać napisów: apartmani lub sobe. Najwięcej kwater jest oczywiście na czarnogórskim wybrzeżu, w okolicach Kotoru, Budvy, Baru, Ulcinj, nieco mniej w Sutomore, Petrovacu i Becići.

Rodzaj i wyposażenie kwater w Czarnogórze

Kwatery
Kwatery w Czarnogórze
Wśród kwater w Czarnogórze przeważają apartamenty oraz studia, nieco mniej jest zwyczajnych pokojów do wynajęcia. Apartamenty są zazwyczaj dwu, trzy i czteroosobowe, położone w atrakcyjnych miejscach, blisko morza, czasem także z przydomowym basenem. Przy liczniejszych rodzinach lub grupie przyjaciół znajdziemy także apartamenty dla pięciu, czy nawet dziesięciu osób. Na wyposażeniu będzie przeważnie kuchenka i lodówka, czasem także telewizja satelitarna, pralka, żelazko oraz zamrażarka. O szczegóły zawsze warto podpytać właściciela danego obiektu. Większość apartamentów jest klimatyzowana i ma własny balkon lub taras oraz często widok na morze i miejsce do parkowania. Część z nich wynajmowana jest tylko na krótkie terminy, część wyłącznie na dłuższe pobyty.
Apartamenty typu studio w Czarnogórze to przeważnie obiekty dwu lub trzy pokojowe. Znacznie mniej jest tego rodzaju ofert z czterema lub więcej pokojami. Podobnie jak apartamenty są one w pełni wyposażone, by można było spokojnie spędzić swoje wakacje. Studia to dobry pomysł na zakwaterowanie rodzin z dziećmi.
Natomiast pokoje do wynajęcia to najtańsza opcja noclegu, ale też najskromniejsza. Czasem łazienka jest w pokoju, ale w większości przypadków znajduje się jedna zbiorcza, np. na półpiętrze. Trzeba więc liczyć się z tym, że korzystać z niej będą także inne osoby. Warto podpytać właściciela, bo czasem udostępnia on także urlopowiczom lodówkę, czy nawet całą kuchnię do dyspozycji.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here