Noclegi w Czarnogórze

3
3009

Czarnogóra oferuje wszystko to, czego poszukujemy na wakacjach. Można tu nie tylko podziwiać piękno przyrody, ale także zwiedzać zabytkowe miasta i miasteczka oraz korzystać z życia nocnego, czy uprawiać sporty wodne. Cała baza turystyczna nadal się rozwija. Nie brakuje tu także różnych lokali gastronomicznych, kawiarni oraz budek z fast foodami. W Czarnogórze znajdziemy miejsca noclegowe zarówno w apartamentach, domkach, jak i na kwaterach prywatnych czy w hotelach o najwyższym europejskim standardzie. Baza noclegowa jest nie tylko coraz bardziej rozbudowana, ale także coraz lepiej wyposażona.

Apartamenty i domy do wynajęcia

Domki do wynajęcia oraz apartamenty oferują osobne sypialnie, aneks kuchenny, łazienkę, klimatyzację oraz często także balkony czy tarasy, wraz z meblami ogrodowymi, gdzie można posiedzieć wieczorami. Niekiedy zdarza się, że do dyspozycji będziemy mieli również kawałek ogrodu czy nawet prywatny basen. Niektóre z apartamentów, czy domów wakacyjnych mają własne miejsca parkingowe, ale nie jest to jednak normą. Tego typu noclegi dają poczucie większej prywatności i nie ma obaw, że zbyt głośny sąsiad zepsuje nam urlop. Jest to znakomity sposób na spędzenie wakacji dla większych rodzin z dziećmi czy grupy przyjaciół. Apartamenty i domki możemy zarezerwować online lub telefonicznie, będąc jeszcze w Polsce. Wystarczy przejrzeć ofertę internetową.

Noclegi w Czarnogórze
Noclegi w Czarnogórze

Kwatery prywatne

Z kolei w wynajętych pokojach, na prywatnych kwaterach poziom wyposażenia i czystości bywa bardzo zróżnicowany. Również odległość od morza, czy innych atrakcji ma zdecydowany wpływ na cenę za nocleg. Kiedy szukamy prywatnych kwater w Czarnogórze warto rozejrzeć się za napisami czy szyldami, na których widnieje słowo sobe (pokój) lub apartmani (apartament). Niekiedy wystarczy zapytać miejscowego o nocleg i jeśli sam nie będzie takowym dysponował, na pewno poleci nam swojego znajomego w okolicy. Zdarzają się także sytuacje, w której to my jesteśmy zaczepiani przez tubylców z pytaniem czy nie potrzebujemy wakacyjnej kwatery. Warto dopytać o możliwość skorzystania z aneksu kuchennego, lodówki czy tarasu, jeśli zamierzamy żywić się sami. Trzeba sprawdzić również, czy w danym obiekcie jest czynna klimatyzacja, bo lato bywa upalne.

Hotele i campingi w Czarnogórze

Sieć hotelowa w Czarnogórze nie jest jeszcze mocno rozbudowana. Ceny w hotelach są uzależnione od standardu oraz ilości gwiazdek, ale do najniższych nie należą. Najdroższy nocleg w Czarnogórze oferuje hotel położony na wyspie św. Stefana, gdzie noc kosztuje nawet kilka tysięcy euro. Z kolei pola kempingowe nie są aż tak rozbudowane i popularne, jak w sąsiedniej Chorwacji. Ich infrastruktura może pozostawiać wiele do życzenia, więc Czarnogóra ma w tej kwestii jeszcze wiele do nadrobienia. Pola kempingowe nie są zbyt licznie i przeważnie umiejscowione są na uboczu. Zazwyczaj oferują możliwość podłączenia do prądu, restaurację czy bar na miejscu oraz łączność internetową. Najwięcej campingów jest na wybrzeżu, jednak w głębi kraju oraz na terenach górskich również można je spotkać.

Ceny noclegów

Koszt noclegów jest zróżnicowany. Na kempingu zapłacimy średnio 15 – 20 euro za dwie osoby i przyczepę z samochodem. Kwatery prywatne to koszt około 15 euro za osobę, jeśli chcemy nocować w przyzwoitych warunkach. Warto negocjować stawkę jeśli mamy zamiar zostać w danym miejscu na dłużej. Z reguły za pobyt płaci się z góry. Średniej kategorii hotele oferują ceny od 40 – 50 euro za pokój. Natomiast koszt wynajęcia domku lub apartamentu na tydzień to przynajmniej 400 – 500 złotych. Ceny noclegów, podobnie jak w Polsce są niższe poza sezonem. Zdecydowanie drożej jest w okolicach Zatoki Kotorskiej.

3 COMMENTS

  1. My z mężem w zeszłym roku jechaliśmy w ciemno i bez problemu znaleźliśmy nocleg w hotelu za nieduże pieniądze.

  2. Najlepiej jechać w ciemno. Nie tylko cenę można negocjować, ale przede wszystkim zapukać tam, gdzie nam się miejsce podoba. A nie rozczarowanie – jedziesz tyle kilometrów do zarezerwowanego miejsca. Na zdjęciach bosko, a w na miejscu okazuje się fatalnie. My z mężem zawsze w ciemno, czy to Bułgaria, czy Grecja i inne.. Tym bardziej do Czarnogóry nie stresowałabym się noclegiem:) najwazniejsze to zajechać za dnia, aby mieć możliwość poszukania czegoś;) pozdrawiam

  3. Istotną kwestą oprócz znajomości cen jest znajomość języków przydają się angielski i rosyjski.. Dzięki nim łatwiej ogarnie się fajną kwaterę.. 😉

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here