Plaże w Kotorze / Piaszczyste, najpiękniejsze i najpopularniejsze

1
993

Trzeba zacząć od tego, że Kotor to nie jest idealne miejsce na wakacje, jeśli chcecie korzystać z błogiego lenistwa na plaży. W ogóle cały obszar Zatoki Kotorskiej specjalnie nie obfituje w miejsca do plażowania. Jeśli już są gdzieś takie fragmenty wybrzeża, to raczej są to wybetonowane odcinki, które mają służyć osobom chętnym na kąpiele zarówno morskie, jak i słoneczne.

Wokół całej Zatoki Kotorskiej jest kilka piaszczystych, a tak naprawdę bardziej żwirowych plaż. Można też natrafić na dzikie kąpieliska, ale bez żadnego zaplecza plażowego. Jednak w samym Kotorze plaży z prawdziwego zdarzenia nie uświadczycie.

Plaże w Kotorze
Plaże w Kotorze

Plaże w Kotorze

Owszem niedaleko starego miasta (kilkaset metrów w kierunku Perastu) w Kotorze jest jedna miejska plaża. Jednak jest ona żwirowa z małymi kamieniami, a jej niewielkie rozmiary pozostawiają wiele do życzenia. Szczególnie się to uwidacznia podczas lata, kiedy w szczycie sezonu panuje tu po prostu wielki tłok.

Jeśli chodzi o tutejsze udogodnienia, to oprócz posadzonych wzdłuż plaży palm, na turystów czeka tu wybetonowany pomost. I to właściwie wszystko. Wybierając się na plażę w Kotorze, warto też zabrać ze sobą ręcznik lub leżak, by wygodnie spędzić czas, bo tego typu infrastruktury tutaj również wyraźnie brakuje.

Natomiast na plus można zaliczyć fakt, iż część kąpieliskowa w wodzie jest ograniczona bojami. No i wieczorem z tej plaży rozpościera się fantastyczny widok na podświetlone mury starego miasta.

Z tego też powodu większość miłośników wodnych atrakcji, musi szukać lepszych warunków w okolicznych miejscowościach. W odległości około 8 kilometrów od Kotoru, znajduje się spora, biała żwirowo-kamienista plaża w Orahovac. Ma ona długość około kilometra, ale jest dość wąska.

Plaża ta jest otoczona zabudową i drzewami, pod którymi można schować się przed palącym słońcem. Ze względu na łagodnie opadające dno, jest to idealne miejsce dla rodzin z dziećmi oraz osób, które chcą się nauczyć pływać.

W sezonie można tu skorzystać z oferty wypożyczalni leżaków, a także trzech plażowych barów, gdzie można się napić i najeść. Warto też dodać, iż plaża w Orahovac jest uznawana przez miejscowych za idealne miejsce do opalania. Wynika to z faktu jej położenia na północnym brzegu Zatoki Kotorskiej.

To właśnie Orahovac ma najdłuższy okres nasłonecznienia w ciągu doby.

Jeśli nie chcesz spędzać czasu na pobliskich plażach to polecamy nas przewodnik po atrakcjach i ciekawych miejscach w Kotorze, który oprowadzi Cię po największych zabytkach i zajrzy w miejsca, które warto zobaczyć.

Inną opcją w okolicy Kotoru jest także plaża Bajova Kula, położona w odległości około 10 kilometrów od miasta. To kolejne niewielkie, aczkolwiek mocno zorganizowane miejsce, idealne do plażowania. Na miejscu są leżaki oraz parasole do wynajęcia, mały bar oraz łagodne wejście do wody. Warto też wiedzieć, że plaża Bajova Kula jest po części żwirowo-kamienista, a po części sztucznie wybetonowana. Większy jej fragment jest zajęty przez płatne leżaki. Niektórzy goście narzekają tu na głośną muzykę, wydobywającą się z tutejszego baru.

Kotor plaże
Kotor / Najpiękniejsze i piaszczyste plaże w Kotorze

1 COMMENT

  1. Zawsze mi się wydawało, że Kotor jest raczej do zwiedzania i podziwiania widoków, niż do kąpieli i plażowania. 🙂

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here