Waluta Czarnogóry

0
9864

Oficjalnym środkiem płatniczym obowiązującym w Czarnogórze jest Euro. Mimo, iż kraj ten nie jest jeszcze członkiem Unii Europejskiej. Złotówki warto wymienić jeszcze u nas w Polsce, by potem nie szukać gorączkowo kantoru. Dodatkowo trzeba zwrócić uwagę czy w wybranym kantorze, nie będzie doliczona prowizja do tej usługi. Pieniądze można wymieniać również w banku i w urzędach pocztowych, nie pobierają one za to prowizji. Tego typu usługi oferują niekiedy także większe hotele i biura turystyczne.

Bankomaty w Czarnogórze

W Czarnogórze nie ma problemów z bankomatami i są one powszechnie dostępne. Można także swobodnie płacić kartą płatniczą czy kredytową, może poza małymi sklepikami.

Waluta Czarnogóry
Waluta Czarnogóry
Na przejściu granicznym przy wjeździe do Czarnogóry organom celnym należy zgłosić posiadaną przy sobie gotówkę. Wwóz kwoty do 2000 euro na osobę nie wymaga deklaracji. Natomiast kwota pomiędzy 2000 a 15000 euro powinna być zgłoszona podczas odprawy celnej. Najlepiej poprosić wówczas o wydanie pisemnego potwierdzenia. Inaczej może nam grozić zatrzymanie nie zgłoszonych środków pieniężnych przy wyjeździe z Czarnogóry.

Polecamy też zajrzeć na wiki aby dowiedzieć się więcej o Czarnogórze -> https://pl.wikipedia.org/wiki/Czarnogóra Te cenne informacje mogą pomóc podczas wakacji w tym kraju.

Ceny w Czarnogórze nie różnią się zbytnio od cen w Polsce, jednak podczas sezonu mogą być oczywiście wyższe. Przykładowo za porcję spaghetti w restauracji zapłacimy od 4 do 8 euro, z kolei pizza kosztuje pomiędzy 3 a 7 euro. Zostawianie napiwków w lokalach gastronomicznych nie jest obowiązkowe, najczęściej jednak ceny są zaokrąglane o 10 procent.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here